تعیین تکلیف پروژه‌های معوق، مهم‌ترین اولویت سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری کرمان

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمان، تعیین تکلیف پروژه‌های معوق را از مهم‌ترین اولویت‌های این سازمان در سال جاری عنوان کرد.

 محمود ایرانمنش با اشاره به اینکه برخی از پروژه ها می‌بایست سال‌ها پیش به بهره برداری می‌رسیدند، گفت: به همین منظور سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری با توجه به تاکید شهردار کرمان مبنی بر ضرورت تعیین تکلیف پروژه های معوق، این مهم را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه در این راستا خوشبختانه پروژه‌ی ترمینال آدینه کرمان به بهره‌برداری رسید و پروژه‌ی بهار رضوی و ساختمان جدید شهرداری نیز تعیین تکلیف شد، تصریح کرد: همچنین جلسات متعدد هیات مدیره برای تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه کاره تشکیل شده است و در این راستا پروژه‌های بزرگی تعیین تکلیف شده‌اند.

وی ادامه داد: یک سری پروژه داریم که در حال مذاکره با سرمایه گذار هستیم و قرار است موارد اختلافی که با سرمایه‌گذار داریم؛ برطرف و رفع شود که از آن جمله می توان به پروژه‌ی مسکونی رز شرقی و پارکینگ مسجد الرسول اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: همچنین برای تعیین تکلیف برخی پروژه‌ها از جمله زمین روبه‌روی مشتاقیه در میدان شهداء که گودبرداری شده و سال ها همان گونه باقی مانده و کوچه 12 خیابان شریعتی که جهت احداث پارکینگ گودبرداری شده، ولی بلا تکلیف مانده است؛ مذاکره کردیم تا به نتیجه برسند.

ایرانمنش با اشاره به اینکه فراخوان تعدادی پروژه برای جذب سرمایه گذار نیز اعلام شده است، افزود: در این راستا فراخوان پروژه های احداث پمپ بنزین های کوچک در سطح شهر و پارک حاشیه ای در معابر شهر کرمان و تونل فیبر نوری اعلام شده است و همچنین تعدادی پروژه نیز از طریق مکاتبه با واحدهای شهرداری و سنجش نیازهای شهر برای جذب سرمایه گذار در برنامه کاری قرار دارد و به زودی تعیین تکلیف می شود.

وی اجرای پروژه پمپ بنزین های کوچک در سطح شهر را عاملی جهت ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری دانست و افزود: این پروژه ها، زودبازده هستند و باعث رونق شهر می شوند و معضل ترافیک را نیز حل می کنند.

 

ایرانمنش تصریح کرد: همچنین سعی داریم از طریق مکاتبه با واحدهای مختلف شهرداری و بررسی و شناسایی نیازهای شهر کرمان و اولویت بندی، یک بسته از فرصت های سرمایه‌گذاری در شهر کرمان ارائه کنیم. در واقع یک بسته کامل شامل مرمت و بازسازی مکان های تاریخی از جمله حمام باغ لله، مدرسه شهرداری، مقبره خواجه اتابک، ساماندهی مشاغل مزاحم، مباحث زیست محیطی شامل استحصال خاک و نخاله، استفاده از انرژی خورشیدی و ... در برنامه کاری قرار دارد.

 وی با تاکید بر اینکه اولویت سازمان سرمایه گذاری در سال‌جاری، تعیین تکلیف پروژه‌های معوق است، گفت: در واقع جذب سرمایه گذار و تسهیل در فرآیند جذب سرمایه گذاری، یکی از رسالت‌های مهم این سازمان است و با جدیت دنبال می شود.

 

 

معرفی مدیر عامل

سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی
عبدالهادی طاهری

ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 322 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top